B dotazníky — Správa tvrzení

Na seznam témat a kapitol (obsah)Nadřízená kapitola

Na tomto místě lze definovat nová tvrzení a nastavit tvrzení jako neplatné. Jako neplatné tvrzení se označí takové, které již nechceme dále nabízet ve výběru, ale nejde smazat, protože je již použité v některých z anket.

Pro účely kontroly významnosti odpovědí, lze tvrzení vzájemně provázat. Například můžeme mít tři tvrzení podobná, z toho jedno bude napsané inverzně. Při vyhodnocení pak můžeme zkontrolovat, zda si odpovědi neodporují a tudíž zda respondent nevyplňoval nahodile.

Poznámka

Výsledkový modul systému prozatím neumí podobná a podobná inverzní tvrzení zpracovat.

Tvrzení lze omezit zaškrtnutím příslušného boxu, aby se na dotazník respondenta vygenerovalo pouze u předmětů s přednáškami nebo pouze pokud výuka obsahuje cvičení nebo seminář.

Defaultní sada odpovědí slouží pro zrychlení zadávání tvrzení na typ ankety, tím že se rovnou vybere.

Pro srovnávání výsledků v čase, kdy se tvrzení mohou v jednotlivých semestrech lišit, lze provázat stará a nová tvrzení výběrem předchůdce u vkládaného tvrzení.

Pokud není tvrzení vloženo na některé z anket, lze ho smazat

Parametry tvrzení lze měnit kliknutím na ikonku tužky — vstup do editačního režimu tvrzení. Samotný text tvrzení měnit nelze, v tom případě je nutno tvrzení smazat a opravené znova vložit. Editace tvrzení se ukončí tlačítkem Zpět.

Formulář pro správu volitelných tvrzení.

Obrázek 294. Formulář pro správu volitelných tvrzení.