Pokusný DEMO portál

Na seznam témat a kapitol (obsah)Nadřízená kapitola

Pokud si chcete práci s portálovým rozhraním IS/STAG vyzkoušet nanečisto, použijte demoverzi portálu na adrese http://stag-demo.zcu.cz. Jedná se o cvičný portál, ve kterém jsou data modifikována tak, aby nebylo možné dohledat jakékoliv citlivé údaje skutečných uživatelů (studentů i vyučujících) ostré databáze IS/STAG. Data vznikají periodickým kopírováním reálné databáze vždy v neděli ráno a následným zamícháním identifikačních údajů osob (takže jména osob v databázi jsou sice fiktivní, ale veškeré závislosti v IS/STAG zůstanou platné).

Pro přihlášení do demoportálu použijte jako uživatelské jméno svoji identitu v IS/STAG a jako heslo vždy text demo — nepoužívejte pro přihlášení svoji ORION identitu (uživatelé ze ZČU). Nebo využijte nabídku různých aktuálních funkčních identit k vyzkoušení různých rolí — přímo pod přihlašovacím formulářem klikněte na tlačítko přihlásit jako zvolený uživatel.

Při pokusech v demoportálu se nemusíte bát cokoliv zadat, smazat či modifikovat — jedná se o cvičnou databázi, kde nemůžete nic pokazit. Uvědomte si, že kromě vás se v ní pohybují i další uživatelé, kteří rovněž mohou uvnitř data svými pokusy modifikovat. Uvědomte si také, že databáze je každý týden opět smazána a nahrazena čerstvou kopií ostrých dat.