Administrace evaluace — Správa tvrzení

Na seznam témat a kapitol (obsah)Nadřízená kapitola

Na tomto místě lze definovat nová tvrzení, nastavit tvrzení jako neplatné, pokud je např. již zastaralé, neboť použitá tvrzení na některé z anket už nelze ze systému odstranit. Zneplatnění způsobí, že se nebudou nabízet ve výběru při nastavení tvrzení ankety.

Správa tvrzení

V seznamu tvrzení se nacházejí již vytvořená tvrzení.

Parametry již vytvořených tvrzení lze měnit v editačním formuláři — vyvolá se kliknutím na obrázek tužky. Samotný text tvrzení měnit nelze, je nutno tvrzení smazat a opravené znova vložit.

Pokud není již tvrzení vloženo do některé z anket, lze ho smazat kliknutím na x.

Správa tvrzení

Obrázek 490. Správa tvrzení. 

Pro účely kontroly významnosti odpovědí lze tvrzení vzájemně provázat. Například mít tři tvrzení podobná, z toho jedno bude napsané inverzně, a při vyhodnocení zkontrolovat, zda si odpovědi neodporují a tudíž zda respondent nevyplňoval nahodile.

Výsledkový modul systému prozatím neumí podobná a podobná inverzní tvrzení zpracovat.

Tvrzení lze omezit zaškrtnutím příslušného boxu, aby se na dotazník respondenta vygenerovalo pouze u předmětů, které mají (i) přednášku nebo pouze pokud výuka obsahuje (také) cvičení nebo seminář. Pokud jsou u tvrzení zaškrtnuty obě volby najednou (tj. volba 'Jen pro přednášky' i volba 'Jen pro cvičení'), pak se tvrzení nageneruje/zobrazí studentovi jen u předmětů, které mají jak přednášku, tak i cvičení (nebo seminář).

Defaultní sada odpovědí slouží pro zrychlení zadávání tvrzení na typ ankety, tím že se rovnou předvybere jako možnost při volbě sady odpovědí.

Pro srovnávání výsledků v čase, kdy se tvrzení mohou v jednotlivých semestrech lišit, lze provázat stará a nová tvrzení výběrem předchůdce u vkládaného tvrzení.