Administrace evaluace — Ostatní

Na seznam témat a kapitol (obsah)Nadřízená kapitola

Tato záložka obsahuje ostatní informace o aplikaci pro studentské hodnocení kvality výuky.

Propojení evaluace s ostatními aplikacemi

Aplikace pro hodnocení kvality výuky je propojena s aplikací pro zápis/odhlašování studentů na zkouškové termíny a dále také s portletem "IS/STAG — Plnění předmětů", tj. elektronickým indexem.

Hodnocení kvality výuky je přímo propojeno s el. indexem studenta (portlet "IS/STAG — Plnění předmětů"). V případě, že běží některá z anket hodnocení kvality výuky, je pak u všech předmětů v el. indexu, kterých se anketa týká, zobrazena ikonka modrého Q. Po najetí kurzorem myši nad tuto ikonku je studentovi zobrazena hláška ve formě tooltipového okénka obsahující hlášku o tom, že v rámci daného předmětu nemá student ještě zodpovězena všechna tvrzení. Po kliknutí na tuto ikonku se student "proklikne" přímo do aplikace pro hodnocení kvality výuky (pro úspěšné prokliknutí je potřeba mít v souboru stag-config.properties správně nastavené/doplněné položky 'sites' a 'sites_url' — resp. tedy v 'sites' mít zadáno 'student-evaluce;' a v 'sites_url' adekvátní url na portálovou stránku s evaluací).

Portálová aplikace pro zápis studentů na zkoušky obsahuje možnost zobrazení informativní hlášky v případě, že se student zapisuje/odepisuje na termín předmětu, u kterého doposud nevyplnil dotazník hodnocení kvality výuky. Hláška ve formě tooltipového okénka při pokusu o zápis/odepsání pak obsahuje informaci o tom, že v rámci daného předmětu nemá student ještě zodpovězena všechna tvrzení a opět možnost se prokliknout přímo do hodnocení kvality výuky (opět je nutné mít v stag-config.properties správně nastavené/doplněné již zmíněné položky). Možnost zobrazování této informativní hlášky lze nastavit parametrem STAGu EVA_UPOZORNENI_TERMINY .

"Zviditelnění" vypsané ankety.

Pro lepší zviditelnění vypsané ankety je možné udělat dva kroky:

Parametrem STAGu EVA_UPOZORNENI_TERMINY aktivovat propojení hodnocení kvality výuky s aplikací pro zápis/odepsání studentů z termínu (popis. viz výše).

Dočasné zapnutí vlastnosti portálu, který umí po přihlášení uživatele zjistit, zda-li nemá neště nevyplněnou anketu, do jejíhož ukončení zbývá méně než X dní (například 14 dní). V tom případě umí přesměrovat uživatele po přihlášení přímo na stránku s anketou. Pro zprovoznění této možnosti je potřeba kontaktovat vývojové středisko IS/STAG a to formou požadavku zaslaného na stag@service.zcu.cz . V požadavku nezapomeňte uvést také počet dnů před koncem ankety, ve kterých má být toto přesměrování aktivní. Toto nastavení se provádí jednorázově, následně bude platné i pro všechny následující ankety - ale vzhledem k tomu, že po přihlášení vytěžuje databázi poměrně náročnou operací, doporučuje se toto nastavení aktivovat a deaktivovat podle toho, jak ankety probíhají. Odkaz na dokumentaci pro administrátory.

Poznámky a odpovědi na dotazy.

  • Vykazovaný student:  Student je v aplikaci SHK považován za vykazovaného do matriky, jestliže je zapsán na stud. program, který je označen jako vykazovaný a zároveň je i u záznamu studenta nastaveno, že je vykazován. V ostatních případech je bráno, že student není vykazován do matriky.