Absolvent — Funkce Vyhledávání, Moje údaje, Databáze absolventů a Zapomenuté heslo

Na seznam témat a kapitol (obsah)Nadřízená kapitola

Vyhledávání

Stránka Vyhledávání obsahuje formulář, který umožňuje vyhledat veškeré absolventy dané univerzity, přičemž vyhledávacími parametry jsou příjmení, fakulta a rok absolvování. Výstup je omezen 10 řádky. Tato služba je veřejná.

Moje údaje

Stránka Moje údaje poskytuje možnost úpravy některých údajů, které absolvent zadal do registračního formuláře. Křestní jméno a povinné údaje o studiu měnit nelze, v případně nutnosti však lze o změnu požádat správce absolventů.

Databáze absolventů

Stránka Databáze absolventů obsahuje tři záložky. Její obsah vidí pouze registrovaní absolventi.

  • Seznam absolventů.  Zde může absolvent vyhledávat další uživatele registrované v klubu absolventů. Vyhledávat lze na základě příjmení, fakulty, názvu oboru, formy a typu oboru nebo roku zahájení či ukončení studia. Vstupní pole mohou obsahovat znak '%', což je zástupný znak pro libovolný počet znaků, takže když například do pole Příjmení napíšeme 'M%', výsledkem bude seznam všech absolventů, jejichž příjmení začíná na písmeno M.

  • Vzkazy.  Na záložce Vzkazy může absolvent číst a zanechávat vzkazy pro ostatní absolventy. Po kliknutí na možnost Přidat nový vzkaz se objeví formulář pro vytvoření vzkazu. Jednou vytvořený vzkaz může být smazán pouze správcem absolventů.

  • Pořádané akce.  Na této záložce se absolventovi zobrazují všechny akce pořádané fakultou či univerzitou. Akce vytváří správce absolventů. Uživatel si může zobrazit seznam všech účastníků akce nebo se na akci přihlásit, pokud to charakter akce vyžaduje. Po najetí myší na zkratku akce se zobrazí popis akce.

Zapomenuté heslo

Pokud absolvent zapomněl heslo, které zadával do registračního formuláře, pomůže mu služba Zapomenuté heslo, kde stačí zadat email a nechat si na něj poslat nově vygenerované heslo.

Zaslání nového hesla

Obrázek 648. Zaslání nového hesla.