Absolvent — Registrace do klubu absolventů

Na seznam témat a kapitol (obsah)Nadřízená kapitola

K registraci do klubu absolventů je určena stránka Registrace, na které uživatele čeká formulář sloužící k oveření vůči databázi, kde vyplní své rodné číslo (případně číslo diplomu) a iniciály bez diakritiky (platné v době studia).

Absolvent - registrace

Obrázek 644. Absolvent - registrace. 

Po stisknutí tlačítka Ověřit se dojde k přesměrování na stránku, na které se nachází formulář pro vytvoření přihlašovacích údajů, popř. možnost přihlásit se přes MojeID. Nově vytvořené heslo musí obsahovat 8 a více znaků.

Přihlašovací údaje

Obrázek 645. Přihlašovací údaje. 

Dalším krokem je vyplnění registračního formuláře. Pokud se uživatele podařilo na základě rodného čísla a inicál ověřit v informačním systému, budou některé údaje předvyplněny. V opačném případě bude uživatel muset všechny informace vyplnit ručně a registrace bude následně ověřena pověřenou osobou.

Absolvent - registrační formulář

Obrázek 646. Absolvent - registrační formulář. 

Uživatel může určit, kdo uvidí jím uvedené údaje, možnosti jsou následující:

  • všichni absolventi - výchozí možnost

  • absolventi fakulty

  • správci databáze

Dále může odškrtnout či nechat zaškrtnutý souhlas se zasíláním hromadných emailů.

Některé údaje, jako např. křestní jméno nebo povinné údaje o studiu nelze později měnit, v případně nutnosti však lze o změnu požádat správce absolventů.

Na samém konci stránky čeká uživatele checkbox Souhlasím se zpracováním osobních údajů, po jeho zaškrtnutí se objeví tlačítko Uložit.

Po zpracování registračních údajů je absolventovi zaslán potvrzovací email a on se tak bude moci přihlásit do sítě klubu absolventů. V případě, že rodné číslo a iniciály zadané v prvním kroku registrace nebyly úspěšně ověřeny, bude se uživatel moci přihlásit až po ověření správcem absolventů.