Diskuse

Na seznam témat a kapitol (obsah)Nadřízená kapitola

Portlet je určen k zobrazení diskuse na určité téma. V rámci diskuse je možné vytvářet takzvaná témata (vlákna, thready) diskuse, které dělají fórum přehlednější. Zobrazení diskuse (ať již zobrazení témat diskuse nebo příspěvků tématu) se stránkuje. Výpis tak není omezen na pevně daný počet zpráv, který si uživatelé nastaví, ale diskusi lze procházet celou. Dále je možné libovolné téma zamknout (takže není možné přidávat další zprávy), případně označit jako důležité (takové téma se vždy objeví na začátku výpisu diskuse). Rozšířeny byly také režimy diskusního fóra, které ovlivňují zobrazení identity diskutujících. Editoři také mají možnost moderování diskuse (tedy mazání některých příspěvků a témat).

Zamykání témat, jejich kategorizace

Každý editor má možnost libovolné téma zamknout. Do zamčeného tématu již nelze přidávat další příspěvky. Zamčené téma je vždy označeno ikonkou vlevo vedle názvu tématu, uzamčení nebo odemčení pak kliknutím na tlačítko nebo .

Dále lze témata označovat jako DůležitéUpozornění. Oba typy se při výpisu všech témat zobrazí vždy nad všemi ostatními tématy (upozornění pak nad důležitými). Důležitá témata jsou zvýrazněna ikonkou upozornění ikonkou. Všechna ostatní témata (nazvaná jako Normální) jsou označena ikonkou

Právo na zamykání témat nebo jejich označování mají pouze editoři — běžní uživatelé (studenti) ne. Nastavit typ vkládaného příspěvku navíc buď při jeho vložení, nebo i u již existujících témat.

Moderování diskuse

Každé téma nebo příspěvek diskuse lze smazat v editačním módu portletu kliknutím na tlačítko

Nastavení diskusí

Každý uživatel si může nastavit počet zobrazovaných téma a příspěvků na jednu stránku a způsob řazení výpisu příspěvků tématu. Dále lze zapnout upozornění na nově vzniklé téma / nový příspěvek do existujícího tématu e-mailem.