Instalace a spuštění

Na seznam témat a kapitol (obsah)Nadřízená kapitola

Aplikaci není třeba nijak instalovat, stačí si ji pouze stáhnout a stažený ZIP archiv rozbalit na disk počítače. Vždy aktuální verzi aplikace naleznete na adrese https://is-stag.zcu.cz/zakaznici/licence/, kde do formuláře zadáte Vaše licenční číslo aplikace a na jeho základě Vám bude umožněno stažení aplikace. Licenční číslo získá Vaše škola po zakoupení licence aplikace.

Stažený soubor PlanEditor.zip, rozbalte do libovolného adresáře na vašem disku. Dále si nezapomeňte stáhnout i krátký soubor obsahující informace o Vaší licenci (soubor licence.properties); tento soubor nahrajte do stejného adresáře, kam jste rozbalili aplikaci (bude tedy ve stejném adresáři se souborem run.bat). Aplikace se spouští souborem run.bat (OS Windows), respektive run.sh (OS Linux).

Jako volitelný krok pro snadnější spuštění lze na pracovní ploše vytvořit odkaz či zástupce (postup práce se zástupce pro Windows) a pro jeho snažší vizuální odlišení lze pak použít ikonku: (formát .ico ke stažení).

Automatická aktualizace programu

Program obsahuje funkci, která sama hlídá, zda se na webu neobjevila novější verze aplikace. V případě, že ano, upozorní na to uživatele ihned po spuštění — uživatel může aktualizaci odmítnout anebo si program nechat automaticky aktualizovat (doporučeno). V tom případě se spustí proces stažení a rozbalení nové verze, který může trvat několik vteřin až minut (v závislosti na rychlosti připojení k internetu a rychlosti počítače). Poté je spuštěna již nejnovější verze aplikace.

Informace oznamující vydání nové verze

Obrázek 739. Informace oznamující vydání nové verze.